Реклама / Ads
75| 9470 |16.10.2014 ПОЛИТИКА

Борисов: Искат от мен да стана Ратко Младич! Няма да го направя!

.
Бойко Борисов
Лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов ще свика в понеделник съвещание с целия актив на ГЕРБ. На него трябва да се направи окончателният избор по кой път да поеме партията, спечелила изборите, но без възможност да управлява самостоятелно, след провала на преговорите с Реформаторите, става ясно от думите му късно снощи пред "Преса".
 
Разочарован съм от несериозното отношение на представителите на Реформаторския блок към преговорите за съставяне на правителство. Те говорят за мнозинство, а с техните гласове мнозинство няма. Искат реформа в съдебната система, но във вида, в който я предлагат, тя не може да се осъществи, заради конституционното изискване за разделение на трите власти. По тази тема Конституционният съд се е произнесъл още по времето на Никала Филчев, казва Борисов.

По темата за евентуално етническо напрежение лидерът на ГЕРБ уточнява: Няма да го допусна. Искат от мен да стана Ратко Младич! Това е крайно несериозно, да не кажа опасно. Няма да го направя! Всички видяхме какво се случи в Сърбия
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 26| 6933 |11.12.2025 Кабинетът „Желязков“ подаде оставка минути преди вота на недоверие . 4| 2325 |11.12.2025 71% от българите подкрепят протестите, бюджетът остава нежелан, показва проучване . 21| 36201 |08.12.2025 Зеленски: Лондонските разговори завършиха с оформен 20-точков мирен план . 4| 15118 |08.12.2025 Минимална заплата €620 и много компромиси: Тристранката се разбра за Бюджет 2026

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads