Реклама / Ads
12| 8002 |16.10.2014 АКТУАЛНО

БНБ опитва да фалира КТБ, като разпространява неверни твърдения

.
БНБ опитва да фалира КТБ като разпространява неверни твърдения. Временно отстранените от длъжност изпълнителни директори на банката са уведомили с писмо трите одиторски компании, министъра на финансите и президента на КТ „Подкрепа” за водената кореспонденция с Централната банка. кореспонденцията е между БНБ и временно отстранените от длъжност изпълнителни директори на КТБ
 

От нея става ясно, че още на 11 септември т. г.  директорите са предложили редица мерки, които  да бъдат приложени от БНБ и от назначените от тях квестори. Целта била реално оздравяване на банката, какъвто е  смисълът на специалния надзор според Закона за кредитните институции. За учудване на всички отговорът, който се  получил от Централната банка, освен цитиране на вече публикувани от тях прессъобщения, съдържал и редица неверни твърдения.

 

Възмутени от това, отстранените изпълнителни директори решили да направят тази несправедливост достояние на одиторските фирми, институциите и организациите. Същата информация, включително със скандалния отговор на БНБ, била изпратена и до парламентарно представените политически партии, за да стане ясно на политиците как Централната банка действа в критични ситуации.

 

Фрог нюз публикува последователно кореспонденцията между БНБ и отстранените директори на КТБ, от която е съвсем видно кой какви намерения  има спрямо атакуваната банка.

 

Вижте и  самото писмото-отговор до БНБ, с което отстранените изпълнителни директори информират и институциите за кореспонденция между тях.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2620 |10.12.2025 Нови правила за възнаграждения: Ще падне ли тайната на заплатата . 33| 4373 |09.12.2025 Готови ли са западните общества за войната, която Путин планира? . 1| 5523 |08.12.2025 Financial Times: Николай Младенов е фаворит да оглави управленската структура в Газа . 2| 2628 |08.12.2025 Human Rights Watch: ТЕЦ „Марица 3“ разболява хората в Димитровград

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads