Реклама / Ads
27| 8747 |01.11.2014 НОВИНИ

Велизар Енчев аут от ефира на СКАТ, остава депутат

.
Велизар Енчев
Велизар Енчев няма повече да води авторското си предаване „Дискусионно студио". Енчев имал желание поне в понеделник и вторник да продължи да бъде титуляр на предаването си, но собственикът на телевизията и съпредседател на Патриотичния фронт Валери Симеонов не го искал.
 
Причината според запознати е в „особеното мнение" на Енчев в парламентарната група и опасенията, че би обсъждал в ефир неудобни за Патриотичния фронт теми, пише "Гласове".

На 27 октомври Енчев, единствен от ПГ на ПФ, не гласува за избирането на Цецка Цачева за председател на НС.

„Да, гласувах срещу избора на Цецка Цачева за председател на НС и основанията ми са две - първото е професионално, второто - морално", призна тогава Велизар Енчев пред журналисти.

„Що се отнася до оставането ми в ПГ при тази ситуация, то изобщо не се поставя под съмнение и съм убеден, че ще продължа да бъде пълноценен депутат от ПФ. Не мога да кажа, че съм си извоювал независимост в рамките на ПГ, но се позовавам на чл. 67 от Конституцията на България, където се казва, че народният представител гласува съгласно Конституцията, законите и своята съвест и убеждения",каза той тогава.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 53 |10.12.2025 Исландия също ще бойкотира „Евровизия 2026“ заради Израел . 0| 195 |10.12.2025 Тръмп разклаща доверието: Европа вече подготвя отбраната си без САЩ . 1| 495 |10.12.2025 По-добре късно, отколкото никога: България излиза от „Интерспутник“ . 0| 605 |10.12.2025 „Операция „Пирати 3“: България води най-мащабната европейска акция за 2025 г.“

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads