Реклама / Ads
3| 5766 |28.11.2014 НОВИНИ

Лекари: Лекарят и пациентът са сиамски близнаци

.
Милан Миланов
Спекулира се с броя на здравно неосигурените, вероятно са около 350-400 000 човека, които работят, но не плащат застраховки, заяви по НТВ проф. Милан Миланов от Пирогов. Трябва да се каже и какъв е пакетът спешна медицина, който трябва да се изпълни, призова той и разказа за неосигурен бизнесмен, който отишъл при тях "гърмян" и платил някаква скромна сума от 300-400 лв. за последните 3 г., за да му се възстановят осигурителни права, а процедурите му били над 10-15 000 лв.
 
Законът трябва да се промени в друг аспект, според НАП здравно неосигурените са около милион, каза д-р Стойчо Кацаров. 4 млн се осигуряват от държавния бюджет, около 2 милиона плащат здравни вноски. Остават 1 милион, от които повечето са в чужбина, изкалкулира той.

Ако държавата не е нормален платец, какво искаме от обикновените хора, защото държавата плаща 4% за децата и пенсионерите, а не 8%, каза Миланов. Във всяка една система лекарят и пациентът са сиамски близнаци - както единият иска да оздравее, така и другият. Резултатът е част от услугата, той не може да бъде изведен самостоятелно, добави той.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 183 |08.12.2025 Руснаците махат бронираните машини от фронта заради дронове и нова тактика . 0| 144 |08.12.2025 682 000 винетки скоро изтичат, идват цени в евро и нова еднодневна такса . 0| 285 |08.12.2025 Силна магнитна буря идва утре, очаквани са смущения . 0| 439 |08.12.2025 Минимална заплата €620, средна пенсия €541: Тристранката се договори за бюджета на ДОО

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads