Реклама / Ads
10| 4963 |21.04.2015 НОВИНИ

Говорител на БНБ: Парите на Искров са в български банки

.
Иван Искров
Говорителят на БНБ Александър Урумов отрече неговият шеф Иван Искров да получава пари от Federal Bank of the Middle East. ДАНС и Финансовото разузнаване обаче не са направили необходимото разследване, което да докаже, че на гуверньора са му правили тайни преводи от чуждата банка.
 

Ето пълният текст на писмото на Урумов, изпратено до редакцията на Фрогнюз:

 

Относно публикация под заглавие “Тайните сметки на Искров били в банка-перачница на пари, според САЩ” бих искал да заявя:

 

1.       Категорично възразяваме срещу разпространението на откровени клевети по адрес на Управителя на БНБ г-н Иван Искров от страна на издирвано от закона лице.

2.       Всеки, който смята, че притежава данни за закононарушения, е длъжен да ги предаде на съответните компетентни органи.

3.       Управителят на БНБ многократно е заявявал, че всички негови лични средства са само в български лева и са изцяло по сметки в български банки.

 

С уважение,

Александър Урумов, говорител на БНБ

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 111 |17.12.2025 Politico: Тръмп тайно настройва страните от ЕС да не финансират Украйна . 1| 431 |17.12.2025 Проверка и психолози в 138-о училище след задържането на директора . 0| 398 |17.12.2025 ЕС отстъпва от забраната на коли с двигатели с вътрешно горене през 2035 г. . 0| 424 |17.12.2025 Парламентът разглежда бюджета, продължават консултациите при президента

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads