1| 5012 |06.05.2015 НОВИНИ

България загуби от Хърватия на Европейското по футбол за юноши

.
Националният отбор на България загуби на финала на европейското първенство по футбол за юноши до 17 години. Пред 11 хиляди зрители на стадион "Берое" в Стара Загора възпитаниците на Александър Димитров отстъпиха с 0:2 пред Хърватия.

Първенството беше открито от министъра на спорта Красен Кралев и от Стилиян Петров, който е посланик на УЕФА за форума. Матко Бабич откри резултата за хърватите с удар от близо след пробив отляво в 24-а минута. В даденото от съдията допълнително време резервата Адриан Блечич реализира второ попадение. Вратарят Даниел Наумов отби топка след удар на Йосип Брекало, но тя попадна в Блечич, който от близо не сгреши. Българският тим имаше шансове да вкара гол през второто полувреме. В 52-а минута Георги Русев се освободи добре от защитник в наказателното поле, но стреля право в ръцете на хърватския страж, съобщи БТВ. Тонислав Йорданов също пропусна да се разпише в 66-а минута. В другата среща от групата Испания и Австрия завършиха 1:1 в Бургас. В следващия си мач от турнира БЪлгария ще играе с Испания на 9-и май от 14.00 часа в Бургас.