2| 7449 |31.08.2015 НОВИНИ

Гришо би и отива на ІІ кръг на US Open

.
Григор Димитров
Григор Димитров се класира за втория кръг на последния за годината турнир от Големия шлем – Откритото първенство на Съединените щати по тенис. В мач от първия кръг на състезанието поставеният под №17 в схемата българин постигна рутинна победа над австралийския квалификант Матю Ебдън с 6:4, 6:2, 6:4.

В първия сет на Корт №5 на тенис-комплекса в Ню Йорк Димитров проби подаването на съперника си в седмия гейм и спечели частта след 30 минути игра.
Във втория сет българският тенисист бе още по-бърз, като взе частта за 26 минути с пробиви в третия и петия гейм.

В третия сет Димитров успя да пробие подаването на Ебдън в осмия сет за 5:3, след което затвори мача. Ебдън веднага върна пробива за 5:4. Димитров обаче показа характер и с нов пробив затвори мача с 6:4. Третият сте продължи 36 минути. Българинът направи 7 аса срещу само 2 за съперника му. Димитров не допусна двойни грешки в двубоя срещу 7 за съперника му.