Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
13| 4959 | НОВИНИ

Французи излязоха по улиците да защитят бежанците

Архив
Архив
В Париж започна гражданско шествие в подкрепа на бежанците в Европа. „Не от наше име” е мотото на участниците. Те протестират срещу европейските лидери, които отказват солидарност в настоящата бежанска криза.
 
Мисля, че е важно французите да реагират на това, което се случва пред вратата на Европа. Това е работа на държавите, но и на гражданите, те трябва да се мобилизират”, коментира един от демонстрантите, цитиран от bTV.

„Вече си даваме сметка за ужаса и за отчаянието на бежанците. Франция, страната на човешките права, трябва да направи всичко възможно, за да им помогне и да ги приеме”, каза и жена излязла по улиците на френската столица.

 

„Надявам се, хората ще реагират най-накрая и ще намерят конкретни решения за спиране на войната. Защото там се корени злото. И бежанците нямат вина за това, че бягат от ужаса и търсят спокойствие в Европа”, каза друг протестиращ.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
30 души излязоха на протест в "Орландовци" 0| 6208 | 30 души излязоха на протест в "Орландовци" Гришо удари французин на старта в Ротердам 1| 4845 | Гришо удари французин на старта в Ротердам 150 пожарникари излязоха на протест, срещнаха се с Вучков 2| 4940 | 150 пожарникари излязоха на протест, срещнаха се с Вучков Служителите на затворите излязоха  на протест 3| 4539 | Служителите на затворите излязоха на протест

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads