Не съм сигурен, че повече хора изпитват носталгия по т.нар. социализъм, но има и такива. Лично аз изживявах несвободата по един много драматичен начин, като клаустрофобия, затова носталгията ми е странна, обясни Неделчев. Трябва да деконстриураме носталгията, тя пречи на хората да живеят в реалността, посочи той.