Към инициатора на протеста Николай Колев-Босия се присъединиха 10-ината постоянно протестиращи, които са тук от преди парламентарнта ваканция. Тогава протеста беше за съдебната реформа. Днешният протест е, защото те са недоволни от работата на депутатите по принцип и от факта, че държавата е разграден двор.


Има и две отделни каузи – съдебната реформа, която протестиращите виждат като провалена и Закона за НСО, който смятат за нахален.