В определени часове временно ще се ограничава преминаването на тежкотоварните камиони над 12 т по магистралите.
В друга отсечка с очакван интензивен трафик – тази в района на Симитли – за улеснение на пътуването ще има реверсивно движение.
Днес и утре преминаването в посока Кулата ще се осъществява в две ленти, а трафикът към София ще е в една. На 25 май ще бъдат осигурени две ленти за автомобилите, пътуващи към София, и една в посока Кулата.