Кой срещу кого на вота (Пълен списък)
Това са само част от интересните сблъсъци за предстоящият предсрочен парламентарен вот на 26 март.
Безспорно най-голямата битка ще бъде в „лидерския” 25 МИР в София, където всички партии хвърлиха най-силните си кадри. Един срещу друг там се изправят лидерът на ГЕРБ Бойко Борисов, председателят на БСП Корнелия Нинова, водачите на новите десни формирования „Нова република” и „Да, България” Радан Кънев и Христо Иванов, изненадата на президентския вот Веселин Марешки и атакист номер 1 Волен Сидеров, а допълнителен колорит внася и фронтменът на „Хиподил” и отскоро реформатор Светослав Витков.
Вижте пълният списък на водачите на листи по райони:
1. Благоевград
ГЕРБ – Цветан Цветанов
БСП – Тома Томов
ОП - Атанас Стоянов
Нова република - Трайчо Трайков
Да, България - Веселин Калановски
ДПС – Делян Пеевски
РБ - Димитър Делчев
ВОЛЯ - Теменуга Върбанова
2. Бургас
ГЕРБ – Ивелина Василева
БСП - Петър Кънев
ОП – Валери Симеонов
Нова република - Стоил Яков
Да, България - Велизар Шаламанов
ДПС - Камен Костадинов
РБ - Костадин Марков
ВОЛЯ - Гергана Стефанова
3. Варна
ГЕРБ – Лиляна Павлова
БСП - Стефан Данаилов
ОП - Валентин Касабов
Нова република - Радан Кънев
Да, България - Антоанета Цонева
ДПС - Ерджан Себайтин Ебатин
РБ – Найден Зеленогорски
ВОЛЯ - Веселин Марешки
4. Велико Търново
ГЕРБ – Цветан Цветанов
БСП - Весела Лечева
ОП - Милен Михов
Нова република - Иван К. Иванов
Да, България - Дончо Бораджиев
ДПС – Камен Костадинов
РБ - Станислав Благов
ВОЛЯ - Цветослав Цанков
5. Видин
ГЕРБ - Владимир Тошев
БСП – Филип Попов
ОП - Росен Живков
Нова република - Вили Лилков
Да, България - Боряна Мусева
ДПС - Станислав Анастасов
РБ - Момчил Станков
ВОЛЯ - Дора Христова
6. Враца
ГЕРБ – Петя Аврамова
БСП - Иван Генов
ОП - Красимир Богданов
Нова република – Цецка Бачкова
Да, България - Веселин Калановски
ДПС - Петър Чобанов
РБ - Явор Хайтов
ВОЛЯ - Слави Нецов
7. Габрово
ГЕРБ – Томислав Дончев
БСП - Кирил Добрев
ОП - Борис Борисов
Нова република - Людмила Илиева
Да, България - Александър Македонски
ДПС - Четин Казак
РБ - Жаклин Толева
ВОЛЯ - Стефан Августинов
8. Добрич
ГЕРБ – Пламен Манушев
БСП - Красимир Янков
ОП - Йордан Йорданов
Нова република - Драгомир Цукев
Да, България - Ивайло Мирчев
ДПС - Хасан Адемов
РБ - Настимир Ананиев
ВОЛЯ - Кръстина Таскова
9. Кърджали
ГЕРБ – Цвета Караянчева
БСП - Александър Симов
ОП - Христо Деянов
Нова република - Радослав Милев
Да, България - Пламен Даракчиев
ДПС – Мустафа Карадайъ
РБ - Денислав Генчев
ВОЛЯ - Дилбер Вейсалова
10. Кюстендил
ГЕРБ – Кирил Калфин
БСП - Валери Жаблянов
ОП - Илиян Тодоров
Нова република - Никола Табаков
Да, България - Любомир Авджийски
ДПС - Анна Благоева
РБ - Вергил Кацов
ВОЛЯ - Теменуга Върбанова
11. Ловеч
ГЕРБ – Николай Ненков
БСП - Милко Недялков
ОП - Петър Николов
Нова република - Методи Андреев
Да, България - Мариан Маринов
ДПС – Джейхан Ибрямов
РБ - Георги Митев
ВОЛЯ – Пламен Христов
12. Монтана
ГЕРБ – Дилян Димитров
БСП - Атанас Костадинов
ОП - Адриан Асенов
Нова република - Светослав Малинов
Да, България - Мирослав Тодоров
ДПС – Димитър Аврамов
РБ - Борислав Великов
ВОЛЯ - Слави Нецов
13. Пазарджик
ГЕРБ – Екатерина Захариева
БСП - Славчо Велков
ОП - Станислав Станилов
Нова република - Атанас Атанасов
Да, България - Венцислав Трифонов
ДПС – Делян Пеевски
РБ - Бойка Маринска
ВОЛЯ - Мариела Ненова
14. Перник
ГЕРБ – Красимир Велчев
БСП - Станислав Владимиров
ОП - Георги Манев
Нова република - Калин Каменов
Да, България - Вихрен Матев
ДПС – Петя Раева
РБ - Валентин Павлов
ВОЛЯ - Полина Цанкова – Христова
15. Плевен
ГЕРБ – Ивайло Московски
БСП - Васил Антонов
ОП - Красимир Каракачанов
Нова република - Мартин Димитров
Да, България - Албена Симеонова
ДПС - Велислава Кръстева
РБ - Найден Зеленогорски
ВОЛЯ - Полина Цанкова-Христова
16. Пловдив – град
ГЕРБ- Бойко Борисов
БСП - Иво Христов
ОП - Славчо Атанасов
Нова република - Дани Каназирева
Да, България - Христо Иванов
ДПС – Петя Раева
РБ - Николай Ненчев
ВОЛЯ - Нина Миткова
17. Пловдив област
ГЕРБ – Константин Попов
БСП - Георги Търновалийски
ОП - Борис Ячев
Нова република - Дани Каназирева
Да, България - Велизар Шаламанов
ДПС - Джевдет Чакъров
РБ - Божидар Лукарски
ВОЛЯ - Елена Аксиева
18. Разград
ГЕРБ – Десислава Атанасова
БСП - Денчо Бояджиев
ОП - Димитър Димитров
Нова република - Методи Андреев
Да, България - Надежда Йорданова
ДПС - Ахмед Ахмедов
РБ - Теодор Ролев
ВОЛЯ - Гюлер Мерданова
19. Русе
ГЕРБ - Пламен Нунев
БСП - Крум Зарков
ОП - Искрен Веселинов
Русе - Борис Станимиров
Да, България - Николай Влаеско
ДПС – Бюрхан Абазов
РБ - Румен Христов
ВОЛЯ - Каприел Папазян
20. Силистра
ГЕРБ – Владислав Горанов
БСП - Стоян Мирчев
ОП - Александър Сабанов
Нова република - Събчо Събев
Да, България - Златко Куртев
ДПС - Рамадан Аталай
РБ - Никола Хаджийски
ВОЛЯ - Росица Божкова
21. Сливен
ГЕРБ - Десислава Танева
БСП - Таско Ерменков
ОП - Петър Петров
Нова република - Димитър Сяров
Да, България - Ренета Томова
ДПС - Янко Янков
РБ - Борислав Миланов
ВОЛЯ - Гергана Стефанова
22. Смолян
ГЕРБ – Даниела Дариткова
БСП - Дора Янкова
ОП - Владимир Гърбелов
Нова република - Стоян Марев
Да, България – Александър Дунчев
ДПС - Хайри Садъков
РБ - Костадин Василев
ВОЛЯ - Антон Стоев
23 София 23 МИР
ГЕРБ – Томислав Дончев
БСП - Жельо Бойчев
ОП - Валери Симеонов
Нова република - Трайчо Трайков
Да, България - Антоанета Цонева
ДПС – Славчо Бинев
РБ - Божидар Лукарски
ВОЛЯ – Албена Найденова
24. София 24 МИР
ГЕРБ – Владислав Горанов
БСП – Стефан Данаилов
ОП - Юлиан Ангелов
Нова република - Мартин Димитров
Да, България – Стефан Тафров
ДПС - Симеон Симеонов
РБ - Петър Москов
ВОЛЯ - Пламен Христов
25. София 25 МИР
ГЕРБ – Бойко Борисов
БСП - Корнелия Нинова
ОП - Волен Сидеров
Нова република - Радан Кънев
Да, България - Христо Иванов
ДПС - Цветан Енчев
РБ - Светослав Витков
ВОЛЯ - Веселин Марешки
26. София област
ГЕРБ - Николина Ангелкова
БСП - Иван Ченчев
ОП – Явор Нотев
Нова република - Веселин Николов
Да, България - Борислав Сандов
ДПС - Руслан Коларов
РБ - Филип Кирев
ВОЛЯ - Албена Найденова
27. Стара Загора
ГЕРБ - Емил Христов
БСП - Драгомир Стойнев
ОП - Десислав Чуколов
Нова република - Петър Славов
Да, България – Станислав Тодоров
ДПС - Халил Летифов
РБ - Димитър Танев
ВОЛЯ - Кръстина Таскова
28. Търговище
ГЕРБ – Теменужка Петкова
БСП - Светла Бъчварова
ОП - Георги Дракалиев
Нова република - Христо Христов
Да, България - Анатоли Казаков
ДПС – Мустафа Карадайъ
РБ - Георги Ковачев
ВОЛЯ - Каприел Папазян
29. Хасково
ГЕРБ – Делян Добрев
БСП - Елена Йончева
ОП - Павел Шопов
Нова република - Стоил Яков
Да, България - Владислав Панев
ДПС - Йордан Цонев
РБ - Стефан Димитров
ВОЛЯ - Желязко Славов
30. Шумен
ГЕРБ – Румен Генов
БСП - Иван Иванов
ОП - Емил Димитров
Нова република - Анета Георгиева
Да, България - Филип Трифонов
ДПС - Нигяр Джафер
РБ - Даниела Русева
ВОЛЯ - Росица Божкова
31. Ямбол
ГЕРБ - Юлиян Папашимов
БСП - Кристиан Вигенин
ОП - Волен Сидеров
Нова република – Димитър Сяров
Да, България - Данаил Недялков
ДПС - Хатидже Георгиева
РБ - Съби Събев
ВОЛЯ - Желязко Славов
Моля, подкрепете ни.