Заловиха сръбски наркобос, имал фирма и в България
Шошкич е имал транспортни фирми в три европейски страни – в Словения, България и Словакия, съобщи от своя страна местната Нова телевизия. Шошкич и Д. С. бяха задържани днес в Сърбия, Й. П. в Испания на 27 ноември, а С.Р. в Австрия на 21 март тази година. Според разследващите от 4 декември 2024 г. до днес те са участвали в престъпна група за производство и разпространение на наркотици. Пазарната стойност на наркотиците, конфискувани само в Испания и Австрия, се оценява на над три милиона евро.
„Шошкич е бил организатор на престъпната група, собственик на транспортната фирма "Vaki trans" в Словения. По всяка вероятност той е предоставил тази фирма на престъпната група, като е осигурил камиони и шофьори, които, наред с редовния превоз на стоки, тайно са превозвали и наркотици“, съобщи JTOK.
Като част от тази схема в Сърбия и Западна Европа, престъпната група е внесла контрабандно около 81,2 килограма кокаин, 110 килограма марихуана, както и 15 000 евро, като същевременно е разполагала и с луксозни автомобили.
Моля, подкрепете ни.