Реклама / Ads
0| 5141 |17.04.2011 БИЗНЕС & ТУРИЗЪМ

МВФ: Световната икономика все още е уязвима

.
Световната банка и МВФ предупредиха, че покачващите се цени на храните, продължителната безработица и хаосът в Близкия изток могат да възпрепятстват глобалното икономическо възстановяване, предава АФП.
 

Световната икономика се възстановява, но все още е уязвима, се казва в комюнике на Международния валутен и финансов комитет, главния орган на Международния валутен фонд, който заседаваше вчера във Вашингтон, предаде ИТАР-ТАСС.

В изявлението се подчертава, че възстановяването на световната икономика набира сила, но тя си остава все още податлива на опасности и че съществуват сериозни рискове за нейното развитие. Ето защо МВФК е решил да предприеме стъпки за ускоряването на възстановителния процес на световната икономика.

В документа се уточнява, че трябва да се създадат работни места в средносрочен план, поема се ангажимента са координация на икономическите усилия за възстановяването на икономиката и за посрещането на такива предизвикателства, като повишаващия се инфлационен натиск в Китай и в други нововъзникващи икономики, предаде АП.

Като една от заплахите пред възстановяването на глобалната икономика е посочена нарастващата цена на петрола, допълва АП.

В комюникето се отбелязва, че трябва да се обърне специално внимание за влиянието на трагедията в Япония и на събитията в Близкия изток и Северна Африка върху световната икономика. Следващата среща на МВФК е на 24 септември 2011 г. във Вашингтон.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 5| 2886 |25.11.2025 МВФ: България расте силно, но инфлацията, дългът и прегряването на пазара дебнат икономиката . 1| 13418 |24.11.2025 Кристалина Георгиева проговори за плюсовете и минусите на световната икономика . 3| 3859 |21.04.2025 Начало на пролетните срещи на Световната банка и Международния валутен фонд . 2| 12001 |14.04.2025 Работете за намаляване на търговското напрежение, иначе – лошо, предупреди МВФ

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads