На последното заседание на правителството министър-председателят е посочил, че данъчната декларация е направена много сложно и само висшисти могат да я допълнят. От ведомството са заявили, че ще се съобразят с препоръките на Орешарски и по-опростеният документ може да да бъде издаден за кампанията през следващата година.