Доц. Косьо Стойчев: Бюджетът влошава условията за бизнеса
„Видя се, че всички заинтересовани обществени групи реагират лошо. Нито един въпрос обаче не беше поставен в дълбочина. Не беше обяснено от страна на кабинета какъв бюджет търсим, каква ще е България след 2026 г., какво ще ни предложат в края на 2026 г. Тези периоди от 12 месеца са много кратки“, допълни още икономистът.
Той заяви, че е против увеличаването на данъчната тежест. Според него влошаването на условията за бизнеса не е пътят, по който трябва да се върви.
Стойчев акцентира на това, че инфлацията е налице и се очаква повишаване на цените.
Доцентът е категоричен, че с бюджета не се бори сивия сектор, а се наказват фирмите, които са на слънце, които реално плащат данъци и въртят облагаеми с ДДС и данък дивидент обороти.
Икономистът обясни, че еврото не може да изпълнява функциите на извинителна бележка. Той е убеден, че бюджетът ще влоши условията за правене на бизнес и ще увеличи разходите за труд.
Според доц. Стойчев вдигането на данъците е само в услуга на публичната администрация, която ще се захрани за известен период със средства, които не е заслужила и не е произвела.
Моля, подкрепете ни.