Бизнес организации дадоха срок на кабинета до 15 декември за нов бюджет
Работодатели от строителството, ресторантьорството, преработващата промишленост и различни сфери на производството поискаха среща с управляващото мнозинство за обсъждане на новите параметри на държавния бюджет, в които да бъдат предвидени реални структурни реформи; да има механизми за подкрепа на инвестициите и заетостта, за да може и частният бизнес да увеличи заплатите; максимално да бъде изсветлена сивата икономика в държавата; да има предвидима, разумна и устойчива данъчна политика, която да даде на бизнеса предвидимост за развитие.
Ако управляващите не чуят бизнеса, работодателите предупреждават, че ще предприемат радикални действия:
„Временно замразяване на инвестициите, ограничаване на участието в държавни проекти. Символичен протест ще бъде „Час без икономика“, символичен стоп на цялата страна. Обявяваме национална готовност за протести“, посочи Димитър Манолов от ресторантьорите.
Бизнесът няма да бърза с блокиране на държавата, подчерта Атанас Димитров, заместник-председател на БХРА: „Изчакваме възстановения диалог какъв резултат ще даде, каква информация ще се спусне към нас от големите работодателски организации, които участват в „тристранката“. От това зависят и последващите ни действия и стъпки в диалог с тях.“
Бизнесът ще чака до средата на декември.
Моля, подкрепете ни.