Реклама / Ads
1| 2551 |13.06.2025 НОВИНИ

С 200 изтребителя Израел атакува Иран, изпозвани 330 различни боеприпаса, поразени 100 цели

.
Израелски изтребители в атака
Общо 200 изтребителя на израелските военновъздушни сили бяха разположени за удари по цели, свързани с ядрената програма на Иран, съобщи говорителят на израелските отбранителни сили Ефи Дефрин.
 

Според говорител на Израелските отбранителни сили, цитиран от CNN, общо 330 различни боеприпаса са били използвани в „високопрецизната и синхронизирана операция“, като са поразени над 100 цели.

 

Както отбелязва CNN, 200-те изтребителя съставляват 60% от флота на израелските военновъздушни сили, според Международния институт за стратегически изследвания (IISS).

 

В нощта на 13 юни израелските военновъздушни сили извършиха удари срещу Иран. По време на операцията, наречена „Народът като лъв“ , бяха убити , наред с други , ръководителят на Корпуса на стражите на ислямската революция Хосейн Салами, началникът на Генералния щаб на иранските въоръжени сили Мохамед Багери и няколко ядрени учени .

 

Генерал Аболфазл Шекарчи обеща по телевизията, че иранските въоръжени сили ще предприемат ответни действия срещу израелската военна операция.

 

Армията на отбраната на Израел обяви сутринта на 13 юни, че десетки дронове са били изстреляни от Иран към Израел, добавяйки, че израелските военни са готови да ги свалят.


Израел атакува иранските ядрени съоръжения и ракетни бази, бомбардирани са. Убит е ръководителят на Корпуса на гвардейците на ислямската революция.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2158 |13.06.2025 Авиокомпаниите пренасочват и отменят полети след израелските удари срещу Иран . 1| 2172 |13.06.2025 Лятото започна с инциденти. Какво да знаем, преди да се къпем в морето? . 0| 2162 |13.06.2025 Тръмп свиква Съвет за национална сигурност заради ударите на Израел . 19| 11918 |13.06.2025 Плащаме им щедро да ни бият: Нагли синдикалисти сриват и последните останки от МВР

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads