Последвали са множество вторични трусове, два от които с магнитуд над 5 по Рихтер - 5,1 и 5,5. Има разрушени сгради, особено в градовете близо до епицентъра. Съобщава се за най-малко двама загинали в градчето Аматриче.
Въпреки, че земетресението е било късно през нощта, много хора са напуснали домовете си изплашени и все още не са се прибрали у дома.