6,4 по Рихтер на адриатическото крайбрежие бе усетено и у нас
Няма данни за пострадали хора, жителите на крайбрежните градове остават по улиците, разказа един от очевидците: „Най-силният трус продължи повече от 15 секунди. Всички хора излязоха от сградата, защото всичко се тресеше, няколко стени паднаха и затова сега стоим на улицата“.
Епицентърът е близо до Шияк и на 40 км от Дуръс, на дълбочина около 20 километра, като земетресенията са усетени и в Северна Македония и Гърция, предаде БНР.
У нас първият трус е усетен по високите етажи в Перник и София, съобщиха от Националния институт по геофизика, геодезия и география.
От Районната служба "Пожарна" в Благоевград информираха, че няма постъпили сигнали от граждани. Сеизмолозите продължават да регистрират трусове, като последният е бил с магнитуд 3,4 по Рихтер.
Към този момент няма данни за пострадали българи при земетресението в Албания, съобщават от българското външно министерство. По данни на посолството ни в Тирана електричеството и интернет връзката е прекъсната на много места в страната. В мисията ни е сформиран кризисен щаб и екипът е в готовност за оказване на съдействие.
Не са постъпили данни за пострадали български граждани или за загубена връзка с наши сънародници в Албания. В страната е създадена консулска група за взаимопомощ и информация, към която също не са постъпили данни за пострадали граждани на други държави.
При необходимост българските граждани могат да се свържат с посолството ни в Тирана на телефони +355 4 22 33 155 и +355 4 22 32 906.
Преди два месеца при силно земетресение в Албания бяха ранени повече от 100 души, а стотици постройки бяха срутени, припомнят местните медии.
Моля, подкрепете ни.