В становищео се посочва, че България е осеяна с мигранти, тъй като борисовщината не може да овладее огромната вълна.

"Едно е да крадеш от оградата, друго е оградата да пази държавата ти. Борисовците показаха, че могат да крадат от оградата, а мигрантите показаха, че нямаме ресурс да пазим държавата ни и оградата е само инструмент за кражби", изтъкват от АБВ.

Те посочват, че в последните дни стотици мигранти са минали оградата са влезли в страната ни незаконно.

Борисов не може да ги спре, защото неговият ангажимент е пълнене на чекмедже, а не националната сигурност на България, категорични са от партията.