Решението е било взето по време на закритата част от правителственото заседание вчера. Предложението обаче предстои да бъде потвърдено от парламента.

Руси е ръководител на постоянната мисия на Северна Македония в ЕС.

При посещението си в Скопие миналия месец българският премиер Кирил Петков каза, че до 60 дни Северна Македония ще изпрати посланик в България, който щял да бъде „проактивен, млад и бизнес фокусиран“.

От две години югозападната ни съседка няма посланик у нас. Последният беше Марян Гьорчев, чийто мандат изтече в края на март 2020 година.