По думите на академик Стефан Воденичаров исканията на учените не са били постигнати. Макар че заради протестите правителството гласува и отпусна допълнително 15 милиона лева.
"Искаха сумата, която да се даде да бъде 30 милиона лева, за да може средната заплата в академията да се доближи до тази в страната", обясни бившият председател на БАН пред Bulgaria ON AIR. Воденичаров подчерта още, че бедността в България ще бъде преодоляна едва когато, започнем да работим повече.
15 милиона лева за БАН и 150 милиона за милиционерите от МВР !!!!!!!! Ще стане така : заплатата на млад учен ще е на половина от тази на полицай с ниска култура и образование......
Докладване на коментар
Изберете действие за този коментар
FROGNEWS в Google News
Харесва ли Ви съдържанието ни?
Последвайте ни в Google News, за да не пропускате нищо важно! След отваряне на страницата, натиснете бутон „Следване“.