2| 4248 |09.10.2023 НОВИНИ

Александър Везенков с впечатляващ неофициален дебют за Сакраменто

.
Александър Везенков
Александър Везенков направи впечатляващ неофициален дебют с екипа на Сакраменто Кингс в НБА. "Кралете" загубиха първия си предсезонен мач от Торонто Раптърс с 99:112 (35:35, 20:34, 19:26, 25:17).

Най-добрият български баскетболист влезе в игра за първи път в средата на третата четвърт, се превърна в топреализатор на "кралете" със своите 12 точки за 11 минути на терен, добаввяйки 2 борби и 1 асистенция при 4/7 стрелба от игра, включително 2/4 от тройката!

Българинът се появи в игра много неприятен момент за своя отбор, който губеше с 26 точки - 57:83. Саша реализира първия си опит от тройката в мача.Той нито за минута не игра заедно със звездите на тима Ди'Аарън Фокс и Домантас Сабонис, нито пък с някой от другите титуляри, но това не му попречи да стане най-резултатния играч на калифорнийци.

Харисън Барнс и Кийгън Мъри вкараха по 11 точки за Кингс. Слаб мач изиграха Фокс и Сабонис, които вкараха съответно 2 и 7 точки за по 16 минути на паркета.