Бизнесът е категоричен - рестрикциите са пореден удар върху сектора и това ще доведе до фалити.

“Беше ни обещано, че ако успеем да мотивираме персонала си да се ваксинират, ще продължим да работим. Сега се намираме в условия, които ваксинирани хора трябва да останат на улицата, а това няма как да го допуснем. Поради тази причина се стигна до бойкот”, обясни Алибегов.

По думите на Алибегов цялата заповед на РЗИ-София касае само ресторанти и развлекателния сектор.

“Наложено е четворно ограничение на нашия сектор - 50% капацитет, 50% персонал, зелен сертификат и вечерен час. Господа, ако ще борим пандемията така, ние не сме съгласни“, заяви той.