Демонстрации ще има пред съдебните палати в големите градове в страната от 19 ч., предава bTV.

Организаторите посочват, че се събират в памет на ВСИЧКИ загинали деца по българските пътища, като ще запалят свещи, ще пуснат балони и бели гълъби.

Чашата на търпението преля след поредната брутална трагедия на асфалта, разиграла се вчера следобед на пътя между Мездра и село Боденец. Сигналът за инцидента е подаден на спешния телефон 112 броени минути преди 17:00 часа.

По първоначални данни лек автомобил е навлязъл с висока скорост в насрещната лента за движение и буквално е помел мотопед, управляван от 17-годишен младеж. На място, вследствие на страшния сблъсък, загиват водачът на скутера и неговата 16-годишна приятелка, която е пътувала с него.

Шофьорът, причинил тежката катастрофа, е тестван веднага на място за употреба на алкохол и наркотични вещества. Към момента полевите проби са отчели отрицателни резултати, но на мъжа е взета и кръвна проба за по-детайлен анализ в лаборатория. Извършителят на жестокото меле е задържан в ареста за срок от 24 часа. Органите на реда и прокуратурата продължават активните действия по разследване на точните причини за инцидента.