Реклама / Ads
12| 6968 |28.02.2014 НОВИНИ

Ася Петрова: Съдебният акт по „Килърите“ е безспорен успех за Прокуратурата

.
Ася Петрова
Постановеният съдебен акт на Варненския апелативен съд по делото „Килърите“ е безспорен успех за Прокуратурата на Република България, заяви по БНТ заместник-главният прокурор Ася Петрова.
 

Тя определи като „въпрос на преценка за справедливост на наказанието“ замяната на присъдата „доживотен затвор без право на замяна“, постановена от Шуменския окръжен съд на първа инстанция, на „доживотен затвор“. 

Съдебният акт не е окончателен и подлежи на обжалване или протест в 15-дневен срок пред Върховния касационен съд, каза Петрова. Бил направен опит процесът срещу „Килърите“ да бъде вкаран в политически рамки. Според нея това е била по-скоро защитна позиция на подсъдимите и техните защитници.
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 508 |14.12.2025 Русия и Крим под масивна атака: Горят нефтени депа и електроцентрали . 0| 365 |14.12.2025 Влиза в сила новото разписание за движение на влаковете на БДЖ . 0| 513 |14.12.2025 Двама убити и осем души в критично състояние след стрелба в американския университет „Браун“ . 1| 574 |14.12.2025 Гръцки танкери превозват руски петрол: Санкциите на ЕС не са спрели потока

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads