Реклама / Ads
8| 6440 |30.09.2011 НОВИНИ

Българи в 57 държави искат да гласуват наесен

.
37 606 български граждани от 57 държави са заявили желанието си да гласуват в дипломатически и консулски представителства. Най-много заявления са подадени в Турция – 23 601, Испания – 2 799 и САЩ – 2 434, съобщиха от Външно министерство.
 

 

Представителствата на България в чужбина поискаха по-рано съгласието на 78 държави за провеждането на избори за президент и вицепрезидент на тяхна територия. Според законодателството, част от държавите разрешават провеждането на избори само в дипломатическите и консулските представителства, като Албания, Германия, Белгия, Гърция, Естония, Индия, Индонезия Китай и Украйна, други издават разрешения за всяко искане – Литва, Сърбия, Турция, Хърватия, Швейцария. Трета група държави пък не поставят такива ограничения.

 

В Монреал, Канада, пък заради многото заявления, допълнително се иска разрешение за провеждане на избори там. Продължават усилията за получаване на разрешение за гласуване извън дипломатическите и консулски представителства и в Сърбия.


На базата на подадените заявления ЦИК ще вземе решение за мястото и броя на секционните комисии.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 3324 |15.08.2022 ЦИК: В 61 държави се разкриват секции, най-много в Турция, Англия, Германия . 0| 4581 |15.10.2016 Най-много 35 изборни секции в чужбина, реши ЦИК . 1| 5331 |08.10.2011 Гласуваме в 58 държави за президент . 4| 5569 |03.10.2011 Българи избират президент в 146 града в чужбина

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads