0| 3992 |27.08.2017 НОВИНИ

България с първа победа на Евроволей 2017

.
Източник: БНТ
България победи с 3:0 гейма (25:15, 28:26, 25:21 ) Испания във втория си мач от Европейското първенство по волейбол в Полша, съобщи БНТ.

Нашите победиха категорично испанците в първия гейм, а във втория започнаха с преднина от 4:0, която нарасна до шест точки при 8:2. Испанците обаче направиха пълен обрат след първото прекъсване, а след още няколко промени във водачеството двата отбора стигнаха до допълнителни разигравания. Те завършиха с ас на Тодор Скримов за 28:26. В третия гейм волейболистите ни получиха шест мачбола и се възползваха от третия за крайното 25:21.

Най-резултатен за успеха стана Цветан Соколов с 18 точки, докато Николай Николов добави 16. Тимът ни е с победа и загуба от началото на шампионата след поражението от Русия на старта. В понеделник от 18:30 часа България излиза срещу отбора на Словения, който е със същия баланс до момента.