0| 3499 |08.09.2021 НОВИНИ

България победи Грузия с 4:1

.
Източник: БНТ
Българският национален отбор по футбол победи убедително с 4:1 Грузия в контролна среща, играна на Националния стадион ”Васил Левски”. Тодор Неделев даде аванс на ”лъвовете” в 20-ата минута със страхотен гол от пряк свободен удар, а в 34-ата минута Димитър Илиев удвои от дузпа.

В края на първата част Спас Делев направи преднината на българите класическа. Малко след началото на второто полувреме Андреа Христов отбеляза първия си гол с националната фланелка, след като в 52-ата минута прониза Мамардашвили. В 77-ата минута грузинците върнаха един гол чрез Давиташвили., уточни БНР.

За първи път от двубоя срещу Люксембург през 2016-а, който бе квалификация за Световното в Русия, българският тим отбелязва четири попадения в една среща. Тогава на Националния стадион националите надиграха Люксембург с 4:3 с гол в добавеното време на срещата на Александър Тонев.