"Българският народ беше лишен от възможността да чуе, има и имуществени вреди". Може да свикат извънредно заседание на НС
На въпрос дали тя би свикала извънредно заседание на парламента по свое желание, Назарян отговори: "Аз ще го направя, защото съм задължена. Мога да го направя отново, но не мога да гарантирам, че сградата на Народното събрание няма да бъде разрушена".
На 26 септември депутати от "Възраждане" и "Има такъв народ" блокираха трибуната на Народното събрание и поискаха от дневния ред да отпадне обсъждането на актуализираната пътна карта за климатична неутралност и промените в Националния план за възстановяване и устойчивост (НПВУ) в Компонент 4 „Нисковъглеродна икономика“ и договаряне по глава RЕPowerEU. Председателят на енергийната комисия Делян Добрев прочете в зала доклада, докато депутати се опитаха да изтръгнат кабелите на озвучителната система. В крайна сметка заседанието беше прекъснато заради липса на кворум.
"Тези, които саботираха по най-грозния начин работата на последното заседание на 50-ото Народно събрание, трябва да понесат своята отговорност", каза Назарян. Тя посочи, че тези, които са възпрепятствали опитите да се дадат отговори на заетите в комплекса "Мини Марица-изток", трябва да отговорят на миньорите откъде и как ще гарантират техните заплати в следващите месеци, както и какво ще бъде бъдещето им.
"Планарната зала в Народното събрание е място за дебати. Място за изразяване на воля чрез аргументи и гласуване. В четвъртък вечерта залата беше поругана и омерзена. Реално българският народ беше лишен от възможността да чуе аргументите, рисковете и ползите. Там бяха вицепремиерът и министърът на енергетиката, за да отговарят на въпроси", каза Назарян.
Тя допълни, че когато липсват аргументи, идва място за неправомерни действия. "Бяха нанесени имуществени вреди на Народното събрание – нещо абсолютно недопустимо за народни представители, които трябва да изразяват и защитават интересите на народа", каза още Рая Назарян.
Моля, подкрепете ни.