Стефан Арсов прие владението на банята в Горна баня, съобщиха от пресцентъра на областната управа.

В началото на май кметът на София Васил Терзиев пое ангажимент процесът по връщане на сградата на банята в Горна баня да започне незабавно. Въпреки заявените намерения, реалните действия бяха предприети едва преди две седмици – пет месеца след първоначалното обещание.

„Хората очакват конкретни резултати. Моята отговорност е административните действия да бъдат завършени прозрачно и без отлагане”, каза Арсов.

В средата на май от Столичния общински съвет предложиха Столичната община да придобие безвъзмездното право на управление и на собственост за задоволяване на обществени потребности от местно значение, включващи адаптация и реставрация на минералната баня „Горна баня“ като хидротермален център.