Реклама / Ads
6| 3257 |14.08.2024 НОВИНИ

ББР може да си върне не повече от 5 млн. лв. от кредита за 150 млн.

.
От кредита за близо 150 млн. лева, даден от Българската банка за развитие на "Роудуей Кънстракшън", банката има възможност да събере не повече от 5 милиона лева. Това съобщи изпълнителният директор на финансовата институция Цанко Арабаджиев.
 

Арабаджиев изтъкна, че още през 2021 г. ББР е подала сигнали към компетентните органи в това число и към прокуратурата, след като е било установено, че има доста въпроси, на които трябва да бъде потърсен отговор.





Прокуратурата и Комисията за противодействие на корупцията днес започнаха претърсвания в имоти на Румен Гайтански - Вълка във връзка с разследване за този кредит.


На 9 август от КПК съобщиха, че има обосновано предположение за извършени закононарушения във връзка с отпуснат кредит от 148,5 млн. лева, които са довели до значително ощетяване на банката, съответно финансовия интерес на държавата.

 

Обект на разследване са данни за допуснати от длъжностни лица от ББР безстопанственост и присвоявания във връзка с договора, сключен на 17 юни 2019 г., с който кредитът е предоставен от банката на фирмата "Роудуей Кънстракшън".

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 3| 2049 |15.12.2025 Китай намали изоставането си от САЩ в AI надпреварата до 3 месеца . 6| 2139 |15.12.2025 Кая Калас: ЕС изпълни обещанието – достави на Украйна 2 милиона снаряда . 0| 2145 |15.12.2025 Латвийското разузнаване забрани да се пътува до Русия и Беларус по време на Коледа . 1| 2169 |15.12.2025 Синдикатите бият тревога за удължителния бюджет – удар за администрациите, общините, заплатите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads