Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
2| 5578 | НОВИНИ

Белият дом: Всички опции за Сирия са още на масата

Белият дом: Всички опции за Сирия са още на масата
Белият дом заяви, че президентът Доналд Тръмп не е изложил конкретни времеви рамки за действия в отговор на предполагаемата химическа атака в Сирия. Оттам казаха това въпреки съобщението му в Туитър, че ракетите ”идват” и обръщението в него към Русия ”да се готви”, предаде Ройтерс.
 
Говорителката на Белия дом Сара Сандърс заяви, че Тръмп разполага с набор от опции, не само военни. Тя допълни, че всички опции все още са на масата и че президентът в момента ги преценява.

Сандърс каза, че Тръмп смята Русия и Сирия за отговорни за химическата атака и отрече съобщението му в Туитър да е създало какъвто и да било проблем.
"Все още не е взето окончателно решение", заяви тя.

Сандърс допълни, че докато обмислят отговора си, САЩ продължават да поддържат редовни контакти с Израел, Саудитска Арабия, Франция, Великобритания и други страни.

Говорителката също така отхвърли твърденията на представители на руската армия, според които атаката е била организирана от хуманитарни работници.
"Представените разузнавателни данни със сигурност описват друга картина", каза тя.

Доналд Тръмп засега не се е договорил със съюзниците по въпроса за Сирия, удар по нея може да бъде нанесен в края на седмицата.

Според източници на телевизионния канал американският лидер води активни консултации по темата с президента на Франция Еманюел Макрон и британския премиер Тереза Мей.
f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Вижте всички предложения за нови генерали 3| 7441 | Вижте всички предложения за нови генерали Източвали военния корабостроителен завод ”Флотски арсенал” на всички нива 4| 6187 | Източвали военния корабостроителен завод ”Флотски арсенал” на всички нива Паргов: Оставки на всички, които подведоха СОС с неясни икономически аргументи, ако ВАС потвърди незаконността на билета от 1,60 лв. 2| 6157 | Паргов: Оставки на всички, които подведоха СОС с неясни икономически аргументи, ако ВАС потвърди незаконността на билета от 1,60 лв. Кралев: В отбора на Норвегия всички се оказаха астматици?! 7| 7011 | Кралев: В отбора на Норвегия всички се оказаха астматици?!

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads