Реклама / Ads
3| 1698 |14.03.2025 НОВИНИ

Бивш правосъден министър: България стои на много тънък лед, демокрацията е в опасност

.
Зинаида Златанова
България стои на много тънък лед и това, което може да последва, може да е противоположно на демокрацията, това заяви в „Лице в лице” по bTV бившият правосъден министър Зинаида Златанова. Тя обясни, че гаранцията за демократичното управление са свободните и честни избори.
 

„Изборите у нас са относително свободни, но честността им е поставена под съмнение”, каза Златанова и подчерта, че не поставя под съмнение решението на Конституционния съд.


Тя допълни, че когато няма институционална реакция и не се санкционират виновните за изборните нарушения, е естествено обществото да губи доверие във вота.

 

„Дано изборите не престанат и да са свободни”, коментира Зинаида Златанова. Тя също така допълни, че всеки може да си представи, какви биха били резултатите, ако всички секции бяха проверени.

 

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 14| 1980 |14.03.2025 Шефът на алианса със завой заради Тръмп: Членството на Украйна в НАТО вече не е на дневен ред . 4| 2622 |14.03.2025 Николай Слатински: Мъск ряпа да яде пред ченгетата от ДС! "Зеленски погубил повече от 3 милиона украинци" . 2| 2143 |14.03.2025 Завод „Арсенал“ отчита рекордно производство на оръжия за 2024 г. - за над милиард . 14| 2993 |14.03.2025 Огнян Минчев: Промяната на конфигурацията на парламента е мероприятие на президента Радев

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads