Във въпросния хотел на лагер са били още около 100 деца от градовете София, Свищов и Сливен, съобщават от Българската национална телевизия. 23 от тях са се оплакали от дискомфорт, като впоследствие 18 са били хоспитализирани.

Децата са в добро общо състояние. От Регионалната здравна инспекция и Агенцията по безопасност на храните вече са извършили проверка в хотела, в който са били настанени децата.

Резултатите се очакват да излязат през следващите дни.