"Още малко време имат ДБ, за да се качат "на влака". После мандалото хлопва и ще имаме редовно правителство за поне една година, а може и за две.

А те ще останат от грешната страна на историята, барабар с ПП и Радев. Като фактчекърите. Никому ненужни и мразени от всички. Just sayin'"

"Стандарт" припомня, че се очаква в следващите часове да стане ясно дали ще бъде формирано правителство с първия мандат на ГЕРБ-СДС.

По последна информация правителството е договорено и то между ГЕРБ-СДС, ИТН и БСП. Условието, поставено на ДБ след неуморните преговори от последните дни, е да се съгласят премиерът да бъде Росен Желязков от първата политическа сила.

Към момента обаче десните се дърпат и именно това е повод за коментара на конституционалиста.

Развръзката на всичко обаче може да очакваме до часове.