3| 3881 |15.05.2024 НОВИНИ

Ботев Пловдив ликува с Купата, би с 3:2 Лудогорец и ще играе в Лига Европа

.
Ботев ликува
Ботев Пловдив постигната своя мечтана цел през сезона и триумфира за четвърти път в историята си с трофея от Sesame Купа на България. Пловдивчани ликуваха с купата на страната, след като победиха във финала с 3:2 Лудогорец в зрелищен дуел, провел се на Националния стадион „Васил Левски“. Ще играе за Лига Европа. ЦСКА ч Черноморе може да са на бараж за Лига на конференциите. Левски е аут от Европа.

Пред около 13 хиляди зрители в столицата с този успех хората на Душан Керкез си осигуриха място в турнира Лига Европа през новия сезон, като носител на националната купа и официализира новината, че Левски няма да играе в европейските клубни турнири през новия сезон.

Ботев поведе в четвъртата минута, ала само четири по-късно Квадво Дуа попари радостта на пловдивчани. Отново Секулич беше точен за своя тим в самия край на първото полувреме, правейки 2:1. след отбелязването на гола пък вратаря на Лудогорец и юноша на клуба – Дамян Христов, се вряза в коляното на нападателя и на почивката беше заменен от Пламен Пепеляшев, който доигра срещата, докато Христов беше откаран в столична болница за прегледи.

Втората част започна страхотно за символичните гости, които след шеметна атака в 58-ата минута направиха резултата 3:1 в своя полза след гол на Уме Емануел. Влезлият като резерва Руан Крус направи 2:3 в 70-ата минута, а натискът на Лудогорец донесе нужния резултат дълбоко в добавеното време, след като Драгомир Драганов посочи дузпа за Лудогорец след преглед на ВАР заради фал на Антоан Конте срещу Диниш Алмейда. Зад топката застана Руан, който шутира изключително неточно и така поднесе трофея на Ботев.