0| 4054 |16.06.2015 НОВИНИ

Браво на Гришо! Отива на втория кръг в Куинс

.
Григор Димитров
Григор Димитров спечели доиграването на мача си със Сам Куери и се класира за втория кръг на турнира в Куинс, Лондон. Григор спечели сравнително безпроблемно третия сет в мача с резултат 6-4.

Българският тенисист имаше шанс да пробие още второто подаване на Куери, но при 40-15 и втори сервис на американеца пропусна големия си шанс. Все пак той дойде при резултат 4-4. Тогава Григор успя да постигне пробив, който уверено защити в следващия гейм.

Мачът трябваше да се доиграва днес, след като в понеделник вечерта бе прекратен при резултат 1-1 сета. Куери бе спечелил първия с 6-4 и водеше с 3-1 във втория сет, но Григор Димитров постигна впечатляващ обрат до 6-3.

Следващият съперник на Григор Димитров е победителя от мача Михаил Южни - Жил Мюлер.