Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
0| 3403 | НОВИНИ

Британският министър на транспорта Луиз Хей хвърли оставка след обвинение в подвеждане на полицията

Британският министър на транспорта Луиз Хей хвърли оставка след обвинение в подвеждане на полицията
Британската министърка на транспорта Луиз Хей подаде оставка, след като призна вината си по обвинение за подвеждане на полицията относно служебен мобилен телефон, за който е подала сигнал, че е откраднат.
 

Случаят е пореден удар върху правителството на премиера Киър Стармър, отбелязва Reuters. В писмо до Стармър от вчера Хей обяснява, че през 2013 г. е съобщила на полицията, че телефонът ѝ е бил откраднат при „ужасен“ грабеж, докато била навън късно вечер. По-късно обаче открила, че устройството е било забравено в дома ѝ.

 

В писмото си тя посочва, че подава оставка, защото въпросът „неизбежно ще отклони вниманието от работата на правителството и неговите ключови политики“. Хей допълва, че остава ангажирана с политическия проект на кабинета, но вярва, че може да бъде по-полезна извън него.

 

Премиерът Стармър благодари на Хей за нейния принос в изпълнението на амбициозната транспортна програма на правителството. Хей е първият министър, който напуска кабинета на Стармър.

 

Това се случва в момент, когато популярността на правителството спада, а кабинетът е критикуван за използването на дарения за лични нужди и за увеличаването на данъците върху бизнеса и богатите в първия си бюджет. Хей подчерта, че случаят с телефона е „истинска грешка“, от която тя „не е извлякла никаква полза“.

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Делян Пеевски: Да мине рулетката с мандатите и да отиваме на избори, 13| 3603 | Делян Пеевски: Да мине рулетката с мандатите и да отиваме на избори, Ще има ли шоково поскъпване на олиото? 2| 3534 | Ще има ли шоково поскъпване на олиото? Парламентът отново няма председател, следващото заседание ще е в сряда 8| 3788 | Парламентът отново няма председател, следващото заседание ще е в сряда Би Би Си: Шпионинът Орлин Русев е участвал в план за убийството на журналиста Христо Грозев 13| 17183 | Би Би Си: Шпионинът Орлин Русев е участвал в план за убийството на журналиста Христо Грозев

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads