В „Честно казано с Люба Кулезич“: Има ли политически натиск в новата заявка за протест на могъщите пътищари?
Гневът на историка в словото на журналиста. Горан Благоев влиза в студиото на „Честно казано“, часове след като написа отворено писмо до президента Румен Радев и разсече порочният възел между таланта на поета и престъпността на комуниста Никола Вапцаров. Кому е нужен този натрапен мъченически ореол, щом самият Вапцаров се е пъчил с дейността си на подривник? Ех, демокрацио моя, още неживяна, непразнувана…
Пишещите под свистенето на осколките. Директно от информационния фронт в Одеса се включва Александър Барон – създател и главен редактор на проекта „Бесарабски фронт“, който се е нагърбил с нелеката задача да се противопостави на окупационните хибридки. А в студиото в София гостува тиловакът в тази неравна война – предприемачът Генадий Воробьов, за когото съдбата на бесарабските българи е само част от отношението към тази вероломна путинска война.
От Париж се включва писателят Димо Райков, за когото България винаги ще започва от Малко Търново и ще свършва нейде по света. На път за своя 70-годишен юбилей Райков издава едновременно две книги – избрани разкази и „Ние сме Странджа“, и описва неизтребимата, сгушена в душата му любов към хората в тази планина. Във времената на раздирана от политически ежби Родина, той все още пише за алчните и убиващите народа си люде, и пита ще се свършат ли някога в България.
Моля, подкрепете ни.