8|
2453
|27.03.2025
НОВИНИ
Делян Пеевски: Министърът на отбраната да освободи незабавно шефовете на "ТЕРЕМ"
Оправданията на ръководството на „ТЕРЕМ“ ЕАД и на „ТЕРЕМ – Хан Крум“ Търговище и реалната картина – неплатени заплати, твърденията за липса на поръчки и недостатъчно натоварване на капацитета, показват само едно –министърът на отбраната Атанас Запрянов трябва незабавно да освободи борда на холдинга. Това заяви лидерът на ДПС и ПГ на ДПС-Ново Начало Делян Пеевски.
"И да намери адекватни мениджъри, с които да бъде стабилизиран финансово холдинга, изплатени всички задължения към работниците и изработена цялостната стратегия за развитието му и мястото му във ВПК на страната, с оглед на актуалната геополитическа ситуация.“, посочи той.
Неизплатени заплати в ТЕРЕМ-Търговище изкараха работещите на протест преди време. Във военния завод не са получавали възнаграждения от ноември миналата година.
Преди години в завода ТЕРЕМ-Търговище работеха над 4000 хиляди души, а понастоящем са останали само 170. През миналата година са получавали възнаграждения със закъснения.
Моля, подкрепете ни.






Реклама / Ads
КОМЕНТАРИ
Реклама / Ads