Изпаднал е челният локомотив, но вагоните са останали изправени. Няма пострадали хора, както и сериозни щети по жп инфраструктурата, съобщиха от Национална компания „Железопътна инфраструктура“. Въпреки това възстановяването на движението ще отнеме време.

Заради инцидента пътнически влакове изчакват в съседните гари – Реброво, София Север и Централна гара. Екипи на НКЖИ вече работят по отстраняването на проблема.