Остава задължителното носенето на предпазните средства и в болници, аптеки, оптики и дрогерии.


От Здравната инспекция препоръчват на работодателите да въведат дистанционна работа там, където е възможно.


В Ямбол предпазните средства вече са задължителни в градския транспорт още от средата на изминалата работна седмица. Глобата за липса на маска е 300 лева.