Реклама / Ads
3| 3373 |18.05.2025 НОВИНИ

Двама души загинаха, а 19 бяха ранени, след като кораб на мексиканския флот се удари в Бруклинския мост

.
Източник: БГНЕС
Двама души загинаха, а 19 други бяха ранени, след като кораб на мексиканския флот се удари в Бруклинския мост, предадоха световните информационни агенции.
 

Корабът се е сблъскал с емблематичната за града забележителност докато хората, наслаждаващи се на топлото пролетно вечер, гледали с ужас случващото се.

 

„Към момента от 277-те души на борда 19 са ранени, 2 от които са в критично състояние, а други 2 за съжаление са починали от раните си”, отбеляза кметът на Ню Йорк Ерик Адамс в "Екс".

 

Кадри, споделени в интернет, показват кораба Cuauhtemoc на мексиканския флот с прибрани платна и празнични светлини, докато се опитва да мине под моста.





Мексиканският флот заяви, че 22 души на борда на кораба са ранени при сблъсъка, трима от които в критично състояние.

 

Корабът загубил мощност, докато капитанът маневрирал, което го принудило да се насочи към опората на моста от страна на Бруклин. На плавателния съд настъпила паника.

 

 




Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 1| 437 |15.12.2025 Китай намали изоставането си от САЩ в AI надпреварата до 3 месеца . 2| 577 |15.12.2025 Кая Калас: ЕС изпълни обещанието – достави на Украйна 2 милиона снаряда . 0| 660 |15.12.2025 Латвийското разузнаване забрани да се пътува до Русия и Беларус по време на Коледа . 0| 922 |15.12.2025 Синдикатите бият тревога за удължителния бюджет – удар за администрациите, общините, заплатите

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads