Реклама / Ads
Frognews

НОВИНИ И АНАЛИЗИ

7| 1581 |25.02.2026 НОВИНИ

Екшън в парламента: МВР шефове и министър в спор за „неделно кафе“ и натиск по случая „Петрохан“

.
Пленарната зала се превърна в арена на тежки обвинения и оправдания по време на изслушването на министъра на вътрешните работи Емил Дечев и главния секретар на МВР Мирослав Рашков. Поводът: съмнения за оказван натиск върху разследването по случаите „Петрохан“ и „Околчица“.
 

Мирослав Рашков влезе в парламента с офанзива, като категорично отхвърли мотивите за неговото отстраняване и изрази притеснение за обективността на разследванията. Той разкри пред депутатите хронология на събитията от 22 февруари (неделя), според която министър Дечев е поискал неофициална среща в ресторант на ул. „Дойран“ с началника на „Криминална полиция“ Ангел Папалезов. Рашков подчерта, че е предупредил колегите си информация да се дава само по официален ред, а не по заведения.

 

Версията на Папалезов: „Нямаше натиск, само анотация“


Самият Ангел Папалезов потвърди за срещата в ресторант „Ниагара“, но бе категоричен, че не е усетил принуда. „Срещата беше кратка – 10-15 минути. Предоставих само публично известни данни, съгласувани с прокуратурата. Не съм получавал указания за действията по разследването“, заяви той от трибуната. По думите му министърът е поискал справката, за да се подготви за предстоящ брифинг.

 

Министър Дечев: „Бях с 9-годишното си дете, бързах за информация“


Вътрешният министър Емил Дечев обясни необичайната локация на срещата с лични ангажименти. „В неделя бях сам с моето 9-годишно дете и не можех да отида до министерството. Изпихме по едно кафе в най-близкото място, за да знам какви въпроси да задам на брифинга в понеделник“, оправда се той пред народните представители.

 

Изслушването бе прекъсвано на няколко пъти от викове в залата, а депутати призоваха да не се измества темата към организацията на изборите в Пазарджик, с което Рашков се опита да започне експозето си.

f Сподели t Tweet
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 2322 |24.02.2026 Президентството иска повече информация, за да реши за главния секретар на МВР . 11| 7118 |15.02.2026 Майката на Николай Златков: Калушев има завещание, свидетелят Деян е в неизвестност . 11| 2450 |12.02.2026 Шефът на ДАНС отрече присъствие на служители на „Петрохан“, в НС искат оставката му . 39| 15442 |10.02.2026 Не ви прави чест: Къде са кадрите от смъртта на „Петрохан“ и кой проспа кемпера?

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads