Реклама / Ads
Frognews НОВИНИ И АНАЛИЗИ
1| 3754 | НОВИНИ

Експерт към ООН: Не минава и ден след смъртта на Навални, в който да не се питам кой ще го последва

Експерт към ООН: Не минава и ден след смъртта на Навални, в който да не се питам кой ще го последва
Източник: БГНЕС
Експерт по човешките права от ООН заяви днес, че Москва е отговорна за смъртта на руския опозиционер Алексей Навални, защото той или е бил убит в затвора, или е починал в резултат на лошите условия на задържане, които могат да се сравнят с изтезание, предаде Ройтерс.
 

„Следователно руското правителство е отговорно за смъртта му, по един или друг начин“, категорична бе експертът Мариана Кацарова пред Ройтерс в кулоарите на събитие в централата на ООН в Женева, посветено на руските политически затворници.

 

Припомняме, че по-рано началникът на руското разузнаване Сергей Наришкин отбеляза, че причините за смъртта на Навални на 16 февруари в наказателна колония отвъд Полярния кръг са естествени. 





Кацарова освен това алармира, че и други затворници в Русия може да последват участта на Навални, уточнявайки, че тя е „силно притеснена“ за опозиционера Владимир Кара-Мурза.

 

„Не минава и ден след смъртта на Алексей Навални, в който да не се питам кой ще го последва. И със сигурност ще има нов Навални при такова равнище на потисничество“, посочи тя.





Кремъл представя Навални и неговите симпатизанти като нарушители на закона и инструменти на Запада за подкопаване на Русия, а също отхвърли обвиненията, че държавният глава Владимир Путин е поръчал убийството му.

 

Вдовицата на Навални Юлия миналата седмица коментира, че равнището на обществена подкрепа за мъжа й след неговата смърт е доказателство, че каузата му е жива и настоя за масови протести срещу Путин на 17 март, когато в Русия ще се проведат президентски избори.

 

f Сподели t Tweet Последвайте ни в Google News
Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
Психиатърът д-р Николай Михайлов: ПП-ДБ имат един много висок залог - върховенството на закона 4| 4068 | Психиатърът д-р Николай Михайлов: ПП-ДБ имат един много висок залог - върховенството на закона Надежда Нейнски: Ако Украйна загуби тази война, НАТО ще се изправи срещу Русия 20| 8696 | Надежда Нейнски: Ако Украйна загуби тази война, НАТО ще се изправи срещу Русия Разбулени тайни: Защо чудовището в Лох Нес не изяде Борисов? Какво ни чака след завъртането? 9| 9731 | Разбулени тайни: Защо чудовището в Лох Нес не изяде Борисов? Какво ни чака след завъртането? Вижте кои влизат в изпълкома на Бербатов, ако оглави българския футбол 8| 4431 | Вижте кои влизат в изпълкома на Бербатов, ако оглави българския футбол

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads