Реклама / Ads
0| 796 |27.09.2025 НОВИНИ

Финалът на Световното по волейбол ще бъде прожектиран на площад „Св. Александър Невски“

.
Финалът на Световното първенство по волейбол, в който националният отбор на България ще спори за титлата, ще бъде излъчен на голям екран на площад „Св. Александър Невски“. Събитието е по инициатива на Столична община и ще започне в неделя, 28 септември, от 13:30 ч. Входът е свободен.
 

За зрителите ще бъдат осигурени професионално озвучаване, шатри и необходимите мерки за безопасност, уточниха от общината. „Всички могат да дойдат с приятели, семейството, флаг, дъждобран, но без чадъри, и най-важното – добро настроение,“ допълниха организаторите.

 

„След 55 години България отново е на финал и този исторически момент заслужава да бъде преживян от цяла София като един голям отбор,“ каза кметът Васил Терзиев.

 

Националният тим победи Чехия с 3:1 и ще се изправи срещу победителя от полуфинала Италия – Полша. Това е едва втори финал за България в историята, след този през 1970 г.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 915 |27.09.2025 Годишните данъчни декларации за 2025 г. ще се подават в лева, а не в евро . 4| 1311 |27.09.2025 Ескалация в САЩ: Напрежение около имиграционните акции на Тръмп, сблъсъци в няколко града . 3| 1350 |27.09.2025 ООН възстанови санкциите срещу Иран. Техеран отзова посланиците си от три европейски държави . 8| 2726 |27.09.2025 Експертът по пермакултура Данаил Петров за ФрогНюз: Безводието е етически, не технически проблем

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads