0| 2964 |10.06.2022 НОВИНИ

Футболните национали се препънаха и срещу Гибралтар в нов срамен мач

.
Българският национален отбор по футбол записа пореден срамен мач, като завърши 1:1 с Гибралтар като гост в среща от третия кръг в Лигата на нациите.

Гибралтар, чието население е 34 000 души, спечели първа точка в официален мач след 12 поредни загуби.

България взе втора точка в групата си и остава на третото място. Убедително начело е Грузия, чийто отбор спечели с 3:0 срещу Северна Македония в Скопие и има девет точки при голова разлика 12:2.

Националите поведоха срещу Гибралтар с гола на Георги Минчев в последните секунди на първата част. След почивката домакините се бориха и успяха да изравнят. Те получиха дузпа в 61-ата минута, а Лиам Уокър изпълни точно.

До края българският отбор не успя да направи нищо, с което да стигне до победата, въпреки че временният треньор Георги Иванов-Гонзо пусна Кирил Десподов, Тодор Неделев и Атанас Илиев.

"Всички дадоха максимума от себе си, но явно толкова си можем", каза Иванов пред БНТ. Преди мача той заяви, че отборът ще покаже напълно различно лице спрямо мачовете със Северна Македония и Грузия, но това не се получи.

За последно Гибралтар спечели точки в официални мачове при равенствата си с Лихтенщайн и Сан Марино.