Реклама / Ads
0| 4674 |02.07.2016 НОВИНИ

Генчо Начев: Диетата вреди, ако е неприятна за човека

.
Генчо Начев
Диетата е важна, но ако тя е неприятна за човека, повече вреди. Това каза директорът на болница „Св. Екатерина” проф. Генчо Начев по БТВ.
 

За здраво сърце е нужен здравословен начин на живот, но основното са положителните емоцииВажен е и спортът, но той също трябва да е в умерени количества, както и алкохолът, каза още проф. Начев. Трябва да се избягват цигари, наркотици и анаболи. След 40-годишна възраст хората трябва да се преглеждат поне веднъж годишно и да следят състоянието на цялото си тяло, съветва още докторът. В болница „Св. Екатерина” са направени вече над 100 безкръвни сърдечни операции. Те са по-щадящи за пациентите, защото те се възстановяват много по-бързо – изписват ги след два-три дни. Тези операции обаче са много по-скъпи – струват около 50 хил. лв. Стандартната интервенция с отваряне на гръдния кош е 3600 лв. Безкръвните операции се поемат от Здравната каса. За да се предлагат на пациентите, е нужна добра подготовка, планиране и обучение на лекарите, коментира Генчо Начев.

Реклама / Ads
Уважаеми читатели, разчитаме на Вашата подкрепа и съпричастност да продължим да правим журналистически разследвания.

Моля, подкрепете ни.
Donate now Visa Mastercard Visa-electron Maestro PayPal Epay
Реклама / Ads
ОЩЕ ПО ТЕМАТА
. 0| 4278 |16.05.2024 Все повече българи страдат от сърдечна недостатъчност, за какви симптоми да внимаваме? . 4| 6151 |27.03.2020 Проф. Генчо Начев: Когато организмът не е здрав, е най-податлив на инфекции . 8| 5853 |07.03.2018 Проф. Начев: Пациентите у нас плащат два пъти повече за здраве от останалите европейци . 1| 3702 |02.10.2016 2,5 млн българи са със сърдечни заболявания

КОМЕНТАРИ

Реклама / Ads